Trucks

Zahájení prodeje modelů těžké řady elektrických nákladních vozidel Volvo

Prodej modelů těžké řady elektrických nákladních vozidel Volvo Trucks se nyní po oficiálním otevření objednávkového systému opravdu rozběhne.
Prodej modelů těžké řady elektrických nákladních vozidel Volvo Trucks se nyní po oficiálním otevření objednávkového systému opravdu rozběhne.
Prodej modelů těžké řady elektrických nákladních vozidel Volvo Trucks se nyní po oficiálním otevření objednávkového systému opravdu rozběhne.

Společnost Volvo Trucks nyní oficiálně otevírá objednávkový systém pro svou řadu těžkých elektrických nákladních vozidel Volvo FH Electric, FM Electric a FMX Electric. Sériová výroba se postupně rozběhne na podzim tohoto roku. Elektrická nákladní vozidla se budou zpočátku vyrábět v CO2 neutrálním závodě v Tuve v Göteborgu.


„Toto je milník pro Volvo Trucks. O objednávky těchto fantastických nákladních vozidel je ze strany zákazníků velký zájem. Doposud jsme zákazníkům a partnerům nabízeli především podepsání předběžných objednávek a prohlášení o záměru ke koupi, ale nyní začínáme podepisovat závazné objednávky, což je významný krok vpřed pro elektrifikaci,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.


V roce 2021 společnost Volvo Trucks přijala objednávky, včetně prohlášení o záměru k nákupu, na více než 1 100 elektrických nákladních vozidel ve více než 20 zemích.
 

Elektrické verze středně těžkých nákladních vozidel Volvo FE Electric, Volvo FL Electric a Volvo VNR jsou již v sériové výrobě. Největší trhy pro elektrická nákladní vozidla Volvo v Evropě jsou v současnosti Norsko, Švédsko a Německo. Volvo Trucks je lídrem na evropském trhu těžkých elektrických nákladních vozidel s tržním podílem 42 % v roce 2021 a má vedoucí postavení také v Severní Americe.
 

„Zjevně se stává konkurenční výhodou, že můžeme nabízet tichá dopravní řešení s nulovými emisemi výfukových plynů,“ komentuje Roger Alm.


S celkem šesti modely elektrických nákladních vozidel ve výrobě od letošního roku má Volvo Trucks nejúplnější elektrickou řadu v celosvětovém nákladním průmyslu, která zahrnuje vše od městské distribuce a odvozu odpadu až po městskou stavební dopravu a regionální dopravu. Cílem společnosti je, aby polovina jejího celkového prodeje nákladních vozidel byla do roku 2030 elektrická.

 
Fakta:

Modely tahačů Volvo FH Electric, Volvo FM Electric a Volvo FMX Electric jsou nyní uvedeny do prodeje.

Podvozky budou uvedeny do prodeje ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022.
 

Odkaz na fotografie najdete zde.

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.