Trucks

Volvo Trucks zvyšuje rychlost řazení převodovky I-Shift až o 30 %

Inteligentní a automatizovaná převodovka I-Shift společnosti Volvo Trucks je nyní rychlejší než kdy dříve. Rychlejší odezva poskytuje lepší jízdní vlastnosti a plynulost jízdy jak dieselových, tak elektrických nákladních vozidel těžké řady.
Volvo Trucks zvyšuje rychlost řazení převodovky I-Shift až o 30 %
S řazením rychlejším až o 30%, pocítí řidiči zcela jistě pozitivní změnu v jízdě.

Výrazného zlepšení jízdních vlastností, které bylo přidáno do hnacích soustav na všech úrovních emisí, je dosaženo novým způsobem interakce převodovky I-Shift s motorem. Aktualizace zahrnuje rychlejší aktivaci spojky, která má za následek kratší přerušení točivého momentu. Také řazení převodových stupňů je hladší pro harmoničtější zážitek z jízdy.

 

„Rychlejší řazení umožňuje efektivněji optimalizovat volbu převodového stupně. A čím více řazení vyžaduje silnice a terén, tím více vylepšení ocení řidič. Řidiči pocítí pozitivní rozdíl, díky I-Shiftu, který řadí až o 30% rychleji,“ říká Pär Bergstrand, manažer Heavy Duty Transmission ve společnosti Volvo Trucks.

 

Vysokorychlostní řazení je dosaženo na základě několika klíčových vylepšení. Za prvé, aktualizované senzory nyní poskytují data s vyšší přesností řídicí jednotce, která je vybavena novým softwarem a rychlejším mikroprocesorem, pro mnohem rychlejší výpočty. Za druhé, přidaný kotouč v brzdě převodovky umožňuje rychlejší reakci před řazením, takže to lze provést dříve. A konečně, objem vzduchu byl také snížen v různých ovládacích systémech, například u řadicích vidlic, spojky a brzdy převodovky, aby bylo dále umožněno rychlejší řazení.

 

Když byla v roce 2001 představena převodovka I-Shift, byla to vůbec první automatizovaná převodovka navržená pro těžká nákladní vozidla. Dokáže dokonale spolupracovat s celým hnacím ústrojím, protože tento převodový systém je přizpůsoben motoru a součástem vozidla již od vývojové fáze, což přispívá k nižší spotřebě paliva – a tím ke snížení dopadu na životní prostředí. Podporuje zvýšenou bezpečnost a další důležité výhody včetně snížení hluku, vibrací a fyzické námahy řidiče.

 

Tyto nejnovější inovace vedoucích k dosažení o 30 % rychlejšího řazení převodových stupňů jsou dalším důkazem nikdy nekončících a neustálých zlepšovacích kroků společnosti Volvo s cílem zajistit celkově lepší jízdní vlastnosti. „Se všemi vylepšeními a novými variantami v průběhu let má I-Shift vynikající schopnost efektivně řešit stále pokročilejší úkoly. To znamená nejen poskytovat vysoký výkon a zároveň nízkou spotřebu paliva, ale také vynikající jízdní vlastnosti a pohodlí pro řidiče,“ komentuje Pär Bergstrand.

 

Dnes jsou všechna těžká nákladní vozidla Volvo standardně vyráběna s převodovkou I-Shift. Od uvedení na trh se celosvětově prodalo více než jeden milion nákladních vozidel s unikátní technologií I-Shift společnosti Volvo.

 

 

Odkaz na fotografie najdete zde.

 

5. května 2022

Vylepšená převodovka I-Shift - video

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.