Trucks

První na světě: Volvo dodává zákazníkům elektrická nákladní vozidla s bezfosilní ocelí.

Jako první výrobce nákladních vozidel na světě, který tak učinil, začalo Volvo ve svých nákladních vozidlech používat bezfosilní ocel. První elektrická nákladní vozidla s bezfosilní ocelí jsou nyní dodávána zákazníkům.
První na světě: Volvo dodává zákazníkům elektrická nákladní vozidla s bezfosilní ocelí
První na světě: Volvo dodává zákazníkům elektrická nákladní vozidla s bezfosilní ocelí

V září tohoto roku zahájila společnost Volvo Trucks sériovou výrobu těžkých elektrických nákladních vozidel o nosnosti 44 tun* jako první světový výrobce nákladních vozidel, kterému se to podařilo. Některé z elektrických nákladních vozidel budou také prvními nákladními vozidly na světě, která jsou vyrobeny z bezfosilní oceli.
 

„Naše cesta k nulovým emisím zahrnuje jak výrobu našich vozidel bez fosilií v provozu, tak v průběhu času úplné nahrazení materiálu v našich nákladních vozidlech bezfosilními a recyklovanými alternativami,“ říká Jessica Sandström, senior viceprezidentka produktového managementu společnosti Volvo Trucks.
 

Bezfosilní ocel je vyráběna švédským výrobcem oceli SSAB a je vyrobena pomocí zcela nové technologie s bezfosilní elektřinou a vodíkem. Výsledkem je výrazně nižší dopad na klima a důležitý krok směrem k hodnotovému řetězci s nulovými čistými emisemi. Mezi zákazníky, kteří budou mít v některých svých elektrických nákladních vozidlech ocel bez fosilních paliv, patří Amazon a DFDS a prostřednictvím přepravní společnosti Simon Loos Unilever.
 

„V Amazonu jsme na cestě k tomu, aby všechny naše operace byly do roku 2040 nulové. Potřebujeme partnery, jako je Volvo, aby se tento přechod uskutečnil,“ říká Andreas Marschner, viceprezident Transportation Services Europe ve společnosti Amazon.
 

„DFDS se zavázala k našemu zelenému přechodu a poskytování ekologičtějších dopravních a logistických řešení. Jakýkoli krok v zeleném přechodu logistiky nás přibližuje k bezuhlíkové společnosti, a proto jsme rádi, že se dozvídáme, že některé z našich nových elektrických nákladních vozidel, která budou brzy dodána, jsou také vyrobena z bezfosilní oceli,“ říká Niklas Andersson, EVP společnosti DFDS. divize logistiky.
 

První ocel vyrobená pomocí vodíku se používá v rámových kolejnicích elektrického nákladního vozidla, páteři nákladního vozidla, na které jsou namontovány všechny ostatní hlavní komponenty. S rostoucí dostupností oceli bez fosilních paliv bude tato zaváděna i do dalších částí nákladního vozidla.
 

90 % nákladních vozidel Volvo lze recyklovat
Dnes pochází přibližně 30 % materiálů v novém nákladním vozidle Volvo z recyklovaných materiálů. Až 90 % vozidla lze na konci jeho životnosti recyklovat. Bezfosilní ocel bude důležitým doplňkem tradiční a recyklované oceli používané v nákladních vozidlech Volvo.
 

Společnost Volvo Trucks se zavázala k Pařížské dohodě o změně klimatu a k dosažení nulových emisí skleníkových plynů v celém hodnotovém řetězci nejpozději do roku 2040.

*Celková hmotnost soupravy (GCW)

 

ODKAZ na fotografie ve vysokém rozlišení


10. listopadu, 2022

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.