Trucks

Volvo nabízí elektrická nákladní vozidla vhodná pro stavebnictví

Společnost Volvo Trucks vyvinula řadu těžkých elektrických nákladních vozidel, která jsou přizpůsobena pro stavební segment. Pomocí elektrických nákladních vozidel mohou nyní společnosti uspokojit rostoucí poptávku po vozidlech s nižší hladinou hluku a nulovými emisemi na městských staveništích a v jejich okolí.
Volvo nabízí elektrická nákladní vozidla vhodná pro stavebnictví
Především ve městech poptávka po elektrické přepravě ve stavebním segmentu roste.

Poptávka po elektrické přepravě ve stavebnictví roste, přičemž dvěma hlavními hnacími silami jsou bezemisní zóny ve městech a potřeba stavebních firem plnit klimatické cíle.
 

Společnost Volvo Trucks proto vyvinula těžká elektrická nákladní vozidla, která zákazníkům v segmentu stavebnictví nabídne možnost přechodu na udržitelnější přepravu. Konvenční nákladní vozidla s jednoduchým podvozkem a množstvím možností vestavěných aplikací, jako jsou různé sklápěče, domíchávače a jeřáby, jsou nyní nabízena v elektrických verzích.
 

„Vozidla určená pro stavebnictví obvykle jezdí na poměrně krátké vzdálenosti a jezdí v opakujících se cyklech, například s dodávkou materiálu na staveniště. Díky tomu jsou velmi vhodné pro elektrifikaci. Naše elektrická vozidla lze postavit na míru, aby se podařilo splnit mnoho z těchto úkolů, což znamená, že zákazníci ve stavebnictví nyní mohou získat stejná vozidla, která dnes používají, v elektrické verzi. To jim přináší lepší manévrovatelnost, sníženou hladinu hluku a nulové emise výfukových plynů,“ vysvětluje Jessica Sandström, globální produktová manažerka společnosti Volvo Trucks.
 

Postaveno pro zvýšení užitečného zatížení a produktivity
Nová elektrická vozidla jsou flexibilní díky různým variantám kabin a baterií a široké nabídky konfigurace náprav. To zákazníkům dává možnost širší nabídky podvozků a možnost kratšího rozvoru až na 3 900 mm, což zase vytváří flexibilitu pro přizpůsobení nákladního vozidla pro různé stavební úkoly.
 

Zákazníci si mohou vybrat bateriové sady od šesti baterií až po dvě, aby odpovídaly jejich specifickým podmínkám na dojezd a užitečné zatížení. Nové podvozky mají kapacitu baterie mezi 180-540 kWh.


„Pokud jde o kapacitu baterie, lze ji nakonfigurovat tak, aby odpovídala skutečnému provozu a trase. Tím, že na palubě nevozíte více baterií, než je potřeba, můžete zvýšit užitečné zatížení, a tím i produktivitu,“ komentuje Jessica Sandström.
 

Tři možnosti PTO
Tři typy pomocného pohonu, PTO, na elektrických nákladních vozidlech usnadňující montáž elektrických nebo mechanických nástaveb: elektrický ePTO, převodový PTO a elektromechanický PTO.

Elektromechanické i převodové řešení nabízí dobré možnosti optimalizace spotřeby energie a zamezení nadměrného hluku.

Volvo Trucks je jediným světovým výrobcem nákladních vozidel s kompletní řadou elektrických nákladních vozidel v sériové výrobě již dnes. Cílem společnosti je, aby polovina jejího celosvětového prodeje nových nákladních vozidel byla nejpozději do roku 2030 elektrická.
 

Elektrická nákladní vozidla Volvo FM a FMX s nástavbou mohou být vybavena následovně:
 

Prodej zahájen v prosinci 2022, sériová výroba začne v březnu 2023:
Pohon: 490 kW
Pohonná jednotka: 3 elektromotory
Baterie: 450-540 kWh, 5-6 baterií
Kabina: Spací, vysoká, X-High spací kabina
Rozvor: 4.300-6.700
Konfigurace náprav: 4x2R, 6x2R, 6x4R, 8x2R a 8x4R
PTO: Elektrický ePTO, PTO převodovky a elektromechanický PTO
 

Prodej zahájen v únoru 2023, sériová výroba začne v květnu 2023:
Pohon: 330 kW
Pohonná jednotka: 2 elektromotory
Baterie: 360 kWh, 4 baterie
Kabina: Denní kabina
Rozvor: 3.900-6.700
 

Prodej zahájen v červnu 2023, sériová výroba začne v září 2023:
Baterie: 180-270 kWh, 2-3 baterie


ODKAZ na fotografie ve vysokém rozlišení

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.