Trucks

Volvo je lídrem na rychle se rozvíjejícím trhu elektrických nákladních vozidel

V loňském roce rostl počet těžkých elektrických nákladních vozidel na evropských a amerických silnicích rychleji než kdykoli předtím. Společnost Volvo Trucks nyní celosvětově prodala více než 4 300 elektrických nákladních vozidel ve více než 38 zemích. V Evropě je Volvo Trucks lídrem na trhu s 32% podílem na trhu těžkých elektrických nákladních vozidel a v Severní Americe byla téměř polovina všech těžkých elektrických nákladních vozidel registrovaných v roce 2022 nákladními vozidly Volvo.
lidr v elektrifikaci
Volvo Trucks prodalo více než 4 000 elektrických nákladních vozidel ve více než 38 zemích po celém světě.

V roce 2022 vzrostl trh těžkých (≥16 tun) elektrických nákladních vozidel v Evropě o 200 % na 1 041 nákladních vozidel a Volvo Trucks má na tomto trhu nejvyšší podíl.
 

„Jsme odhodláni být lídrem přechodu na elektrická nákladní vozidla. Naše vedoucí postavení na evropském, americkém i dalších trzích v roce 2022 je důkazem toho, že to děláme. Trh s elektrickými vozidly je sice stále malý, ale trend je jasný: mnoho našich zákazníků nyní začíná svůj vlastní přechod na elektrický pohon. Máme v úmyslu být hlavní hybnou silou tohoto přechodu a usilujeme o to, aby 50 % našeho celosvětového prodeje nových nákladních vozidel bylo v roce 2030 elektrických,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.
 

Od zahájení výroby plně elektrických nákladních vozidel v roce 2019 společnost Volvo Trucks prodala více než 4 300 elektrických nákladních vozidel ve více než 38 zemích po celém světě. Volvo v současné době nabízí nejširší produktovou řadu v oboru se šesti produkty v sériové výrobě, které zajišťují velmi širokou škálu specifikací nejen do měst, ale i mezi nimi.
 

"Nyní máme produktové portfolio, které dokáže pokrýt většinu typů přepravy pro všechny druhy zákazníků. Když se podíváme na vzorce toku zboží, je možné elektrifikovat téměř polovinu všech přeprav s naší řadou elektrických nákladních vozidel," komentuje Roger Alm. "Vidíme jako naše poslání podporovat naše zákazníky, aby toho dosáhli."
 

Všimněte si, že:
• Všechny odkazy na „Evropa“ znamenají Evropskou unii včetně Norska a Švýcarska.
• Údaje o podílu na trhu a celkovém růstu společnosti Volvo pro těžká (≥16 tun) elektrická nákladní vozidla v Evropě zahrnují obsah dodávaný společností IHS Markit.
• Severní Amerika znamená USA a Kanadu. Pozice podílu společnosti Volvo Trucks na trhu pro Severní Ameriku je založena na obsahu dodávaném společností Volvo Trucks North America.
• Prohlášení; „je možné elektrifikovat téměř polovinu všech přeprav“, odkazuje na statistiku Eurostatu „Dálková silniční nákladní přeprava“, která ukazuje, že téměř polovina veškerého zboží přepravovaného po silnici v Evropě cestovala na vzdálenost menší než 300 km.


ODKAZ na fotografie ve vysokém rozlišení

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.