Trucks

Volvo představuje elektrická nákladní vozidla s delším dojezdem

Společnost Volvo Trucks nyní představuje nové, výkonnější baterie pro svá středně těžká elektrická nákladní vozidla, která jsou schopna dosáhnout dojezdu až 450 km a tím umožní elektrifikovat ještě více úkolů městské přepravy.
Volvo představuje elektrická nákladní vozidla s delším dojezdem
Nové, účinnější baterie ve středně těžkých nákladních vozidlech Volvo nabízí celkový dojezd až 450 km na jedno nabití.

Díky výkonnějším bateriím v řadě středně těžkých nákladních vozidel Volvo, Volvo FL a Volvo FE Electric, je nyní možné urychlit přechod na tišší a čistší městskou přepravu. Nové baterie nabízí o 42 % vyšší energetickou kapacitu a ve výsledku dokážou na jedno nabití dojet až 450 km.
 

To znamená, že vozidla zvládnou většinu typů tras a úkolů v městském provozu a zároveň umožní poskytnout energii pro  energeticky náročné úkoly, jako je svoz odpadu nebo výstavba ve městech. Energii navíc lze využít i pro úkoly spojené s jízdou ve městě v dlouhých směnách bez nutnosti dobíjení. Díky vylepšeným bateriím má nyní Volvo FL Electric dojezd až 450 km, zatímco Volvo FE Electric má dojezd až 275 km.
 

„S dojezdem až 450 km jsou naše elektrická nákladní vozidla připravena nahradit celou flotilu městských nákladních vozidel s dieselovým motorem našich zákazníků. Volvo FL a FE Electric produkují minimální emise a hluk, což prospívá klimatu, řidiči a všem, kdo žijí a pohybují se ve městě,“ říká Jessica Sandström, SVP Product Management společnosti Volvo Trucks.
 

Vyšší kapacita znamená, že pro stejný výkon, jaký je dnes dostupný, je potřeba méně baterií. Pokud úkoly zákazníků vyžadují kratší dojezdy, mohou zvýšit své užitečné zatížení použitím menšího počtu baterií – se zvýšením užitečného zatížení o 500 kg na každou nesenou baterii.
 

„Pro některé zákazníky je důležitější získat další užitečné zatížení, než maximalizovat dojezd. Při výběru nejlepšího řešení úzce spolupracujeme s našimi zákazníky,“ říká Jessica Sandström.
 

Nahrazením naftového nákladního vozidla Volvo FL nebo Volvo FE elektrickou verzí využívající zelenou elektřinu na typické trase by bylo možné ušetřit přibližně 30 tun CO2 ročně.*

Aktualizované modely Volvo FL a FE Electric jsou k dispozici již nyní a k dodání na podzim roku 2023.
 

Od roku 2019, kdy společnost Volvo Trucks začala vyrábět plně elektrická nákladní vozidla, prodala téměř 5 000 elektrických nákladních vozidel ve 40 zemích po celém světě. Cílem společnosti je, aby polovina jejího celosvětového prodeje nákladních vozidel byla do roku 2030 elektrická.
 

Fakta:
Volvo FL Electric:
Pohon: až 180 kW
Pohonná jednotka: 1 elektromotor
Baterie: 280-565 kWh, 3-6 baterií
Dojezd: Až 450 km (rozvoz) bez elektro-mechanického PTO, 6 baterií
Dojezd až 280 km (rozvoz) bez elektromechanického PTO, 3 baterie
 

Volvo FE Electric:
Pohon: až 225 kW
Pohonná jednotka: 2 elektromotory
Baterie: 280-375 kWh, 3-4 baterie
Dojezd: Až 275 km (rozvoz) bez elektromechanického PTO, 4 baterie
Až 200 km (svoz odpadu) s elektromechanickým PTO, 4 bateriemi
 

*Úspora CO2 je založena na výpočtu pomocí kalkulačky ekologické stopy Volvo (porovnání městského provozu s ročním nájezdem 50 000 km a za předpokladu, že srovnávač nafty využívá 7 % bionafty a dosahuje v průměru 21 l/100 km. Celková hmotnost Volvo FE Electric je 27 tun a Volvo FL Electric 16,7 tuny).
 

ODKAZ na fotografie ve vysokém rozlišení

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.