Trucks

Volvo dodává 20 elektrických nákladních vozidel do DFDS v Göteborgu

Dnes Volvo Trucks dodává 20 plně elektrických těžkých nákladních vozidel logistické společnosti DFDS ve švédském Göteborgu. Tato předávka je součástí celkové objednávky na 125 elektrických nákladních vozidel, kterou společnost DFDS zadala společnosti Volvo. Část nové elektrické flotily bude použita k přepravě zboží do a z montážního závodu Volvo Trucks v Göteborgu.
Volvo dodává 20 elektrických nákladních vozidel do DFDS

DFDS, největší integrovaná přepravní a logistická společnost v severní Evropě, zadala jednu z největších objednávek na bateriová elektrická nákladní vozidla Volvo – 125 modelů Volvo FM Electric. Nyní 20 z těchto nákladních vozidel začíná svou premiéru v komerčním provozu.
 

Čtrnáct nákladních vozidel nabíjených pomocí zelené elektřiny bude nasazeno na přepravu do a z továrny na těžká nákladní vozidla Volvo nedaleko Göteborgu. Iniciativa představuje důležitý krok k dosažení cíle udržitelnosti společnosti Volvo Trucks – mít do roku 2040 100% dodavatelský řetězec bez fosilních paliv. Kromě toho čtyři z 20 nákladních vozidel dodaných do DFDS obsahují ocel bez fosilních paliv.'
 

„Pevně věříme v to, že půjdeme příkladem, a začít používat nákladní vozidla s nulovými emisemi v našem vlastním dodavatelském řetězci je důležitou součástí naší strategie k vytvoření udržitelného dopravního systému světové třídy. Jsem opravdu hrdý, že mám na této cestě partnera DFDS,“ vysvětluje Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.
 

Nasazení elektrických nákladních vozidel s nulovými emisemi je součástí ambice DFDS stát se do roku 2050 uhlíkově neutrální.
 

„Náhrada našich konvenčních, dieselových nákladních vozidel alternativami, jako je nákladní vozidlo Volvo FM Electric, bude mít významný dopad na naše uhlíkové emise. Toto úsilí však vyžaduje mnohem více než finanční investice. Aby se naše ambice v oblasti klimatu staly skutečností, je důležité spolupracovat s poskytovateli energie a průmyslovými lídry, jako je Volvo Trucks. Přechod vyžaduje správnou infrastrukturu a spolupráci napříč různými oblastmi společnosti. Této změny nelze dosáhnout bez spolupráce s ostatními,“ říká Niklas Andersson, výkonný viceprezident a vedoucí divize logistiky ve společnosti DFDS.


Od zahájení výroby plně elektrických nákladních vozidel v roce 2019 společnost Volvo Trucks prodala více než 4 300 elektrických nákladních vozidel ve více než 38 zemích po celém světě.
 

Volvo v současnosti nabízí nejkompletnější produktovou řadu v oboru se šesti elektrickými modely v sériové výrobě, které zajišťují velmi širokou škálu přeprav ve městech a mezi nimi. Globálním cílem společnosti Volvo Trucks je, že v roce 2030 bude 50 % všech nových prodávaných nákladních vozidel elektrických.
 

O společnosti DFDS

DFDS poskytuje trajektové a logistické služby v Evropě a Turecku, přičemž generuje roční tržby ve výši 17 miliard DKK. Jeho 8 000 zaměstnanců se nachází na trajektech, v nákladních vozidlech a také v administrativě ve 20 zemích. Společnost DFDS, která byla založena v roce 1866, má sídlo v Kodani a je kotována na burze Nasdaq Copenhagen.

 

ODKAZ na fotografie ve vysokém rozlišení

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.