Trucks

Volvo Trucks spouští nový videoklip ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu

ZASTAV, ROZHLÉDNI SE A ZAMÁVEJ! Je to jednoduchá zpráva, která však může zachránit životy. A je to také téma nového videoklipu společnosti Volvo Trucks, které bylo spuštěno během Globálního týdne bezpečnosti silničního provozu OSN 2023. Cílem je oslovit školáky na celém světě a vštípit jim důležitost bezpečného chování a také zvýšit povědomí o těžkých vozidlech v provozu.
Volvo Trucks spouští nový videoklip ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu
ZASTAV, ROZHLÉDNI SE A ZAMÁVEJ! To je téma nového videoklipu společnosti Volvo Trucks, které bylo spuštěno během Globálního týdne bezpečnosti silničního provozu OSN 2023. Cílem je naučit školáky na celém světě, jak se chovat, aby byli ve větším bezpečí v silničním provozu

Každý rok je při dopravních nehodách zabito přibližně 1,3 milionu lidí a 50 milionů zraněno. U lidí ve věku 5-29 let je to vůbec největší riziko ohrožení života. A na silnicích je 1 ze 4 úmrtí mezi chodci a cyklisty.
 

Ve snaze změnit to číslo k lepšímu pořádá Světová zdravotnická organizace (WHO) každoroční Globální týden bezpečnosti silničního provozu OSN – zve jednotlivce a organizace, aby přispěli k dosažení cíle OSN a tím je snížení úmrtnosti a zranění v silničním provozu o 50 % do roku 2030.
 

Příspěvkem Volvo Trucks je školicí program pro děti s názvem ZASTAV, ROZHLÉDNI SE A ZAMÁVEJ, který je učí, jak se v provozu chovat bezpečněji. Program zahrnuje zbrusu novou píseň a videoklip, který povzbuzuje děti na celém světě k bezpečnému přecházení silnic.
 

„Pro nás ve Volvu je bezpečnost v naší DNA; nezaměřujeme se pouze na bezpečnostní prvky v našich vozidlech, ale také na posílení bezpečného chování v provozu, abychom snížili riziko nehod,“ říká Anna Wrige Berling, ředitelka pro bezpečnost provozu a produktů společnosti Volvo Trucks.
 

Tancem a hudbou pomáháme šířit poselství
Ve videoklipu vystupují děti z celého světa, které díky jednoduchým a snadno proveditelným tanečním pohybům, které činí naše sdělení poutavější a přitažlivější pro mladé lidi, pomáhají šířit naše poselství.


Videoklip a školicí materiál spuštěný během týdne bezpečnosti silničního provozu OSN je aktualizovanou verzí programu zahájeného již v roce 2015. Od té doby program oslovil děti ve více než 30 zemích.
 

„S novým videoklipem doufáme, že se nám podaří oslovit ještě více dětí v ještě více zemích. Školy a organizace všeho druhu mohou využívat náš bezpečnostní program na podporu bezpečného chování k ochraně našich dětí a záchraně životů,“ říká Anna Wrige Berling.
 

ODKAZ na videoklip
 

Soubor faktů o novém videoklipu
Nová píseň a videoklip k písni Stop Look Wave je součástí tréninkového materiálu určeného pro děti ve věku od 8 do 12 let. Vybízí je, aby se při přecházení silnice nejprve zastavily, než vstoupí do vozovky. Poté by se měly rozhlédnout oběma směry, zda se neblíží nějací řidiči, a navázat s nimi oční kontakt. Pak by měly zamávat na řidiče, a pokud řidič mávne zpět, vědí, že je řidič viděl a je bezpečné přejít.

 

ODKAZ na fotografie ve vysokém rozlišení
 

 

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.