Trucks

Volvo FH Electric získalo ocenění "Truck of the Year 2024"

Společnost Volvo Trucks získala prestižní ocenění v oboru za svůj model Volvo FH Electric. Je to vůbec poprvé, co toto ocenění získalo elektrické nákladní vozidlo.
Volvo FH Electric je vítězem „International Truck of the Year“ 2024.
Volvo FH Electric je vítězem „International Truck of the Year“ 2024.

Těžké elektrické nákladní vozidlo Volvo FH Electric bylo vybráno jako nákladní vozidlo roku 2024. Při zdůvodňování svého rozhodnutí porota ocenila výkon elektrického nákladního vozidla, bezproblémovou akceleraci, ticho a chování bez vibrací. 
   

"Uvedením modelu FH Electric společnost Volvo Trucks dodala na trh nejmodernější řadu bateriových elektrických vozidel, která jsou vhodná pro širokou škálu přepravních operací. Je to důkaz toho, že energetická transformace nabírá na síle i v dnešním náročném podnikatelském prostředí," uvedl Gianenrico Griffini, předseda představenstva International Truck of the Year.    


Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks, převzal prestižní ocenění včera večer během slavnostního předávání cen na veletrhu Solutrans Transport Exhibition ve francouzském Lyonu. 

 
"Jsem velmi hrdý na toto uznání, že náš model Volvo FH Electric získalo vysoce respektované ocenění. Poprvé v historii zvolil dopravní průmysl elektromobil nákladním vozidlem roku. Volvo FH Electric představuje novou éru v nákladní dopravě a získání tohoto ocenění jasně ukazuje, že přechod na dopravu s nulovými emisemi probíhá tady a teď," komentoval Roger Alm.  "Chci upřímně poděkovat všem, kteří k tomuto úspěchu přispěli. Je založena na skvělé týmové práci s vášní a odhodláním našich fantastických kolegů v rámci skupiny Volvo Group a na úzké spolupráci s našimi váženými zákazníky, partnery a dodavateli."
 

Vítězství počtvrté 
Je to již počtvrté, co byl kultovní model Volvo FH vyhlášen nákladním vozidlem roku. Volvo FH je jedním z nejúspěšnějších modelů v oboru vůbec s téměř 1,4 miliony prodaných nákladních vozidel po celém světě.    


Volvo FH Electric může pracovat s celkovou hmotností 44 tun. Výroba modelu Volvo FH Electric byla zahájena v roce 2022 v továrně Volvo ve švédském Göteborgu a v roce 2023 byla zahájena výroba v továrně v belgickém Gentu.   
 

Kompletní program elektrických vozidel
Společnost Volvo Trucks byla prvním světovým výrobcem, který zahájil sériovou výrobu elektrických nákladních vozidel již v roce 2019, a dnes má širokou nabídku elektrických nákladních vozidel s celkem šesti elektrickými nákladními vozidly navrženými tak, aby zvládla širokou škálu přepravních úkolů. Společnost Volvo Trucks je lídrem na trhu s těžkými elektrickými nákladními vozidly v Evropě s tržním podílem 49 %.   


International Truck of the Year  
Organizace International Truck of the Year byla založena v roce 1977 a skládá se z 24 novinářů zabývajících se užitkovými a nákladními vozidly z velkých dopravních médií z celé Evropy. Každoroční ocenění je udělováno nákladnímu vozidlu, které bylo uvedeno na trh v předchozích 12 měsících, a které nejvýrazněji přispělo k efektivitě silniční dopravy. Hodnotí se několik klíčových kritérií, včetně technologických inovací, komfortu, bezpečnosti, jízdních vlastností, energetické účinnosti, ekologické "stopy" a celkových nákladů na vlastnictví (TCO). 
https://www.truck-of-the-year.com/   


 

Poznámky: "Evropou" se rozumí Evropská unie včetně Norska a Švýcarska. Uváděný podíl společnosti Volvo na trhu těžkých (≥16 tun) elektrických nákladních vozidel v Evropě zahrnuje údaje od společnosti S&P Global.

 

 

ODKAZ na fotografie ve vysokém rozlišení

 

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.