Trucks

Volvo FH Aero – nová, energeticky úsporná, těžká nákladní vozidla

Ikonická řada nákladních vozidel Volvo FH se rozšiřuje o nový model - Volvo FH Aero. Díky aerodynamickému designu a inovativním prvkům nabízí Volvo FH Aero energetickou účinnost na nové úrovni, a to ve čtyřech variantách, včetně verze na biopalivo a oceněné elektrické verze.
Volvo FH Aero – nová, energeticky úsporná, těžká nákladní vozidla
Díky aerodynamickému designu a inovativním prvkům nabízí FH Aero energetickou účinnost na nové úrovni a je k dispozici ve čtyřech variantách včetně biopaliva.

Díky vylepšené aerodynamice a novým technologiím, jako je nový kamerový monitorovací systém Volvo, dokáže nové Volvo FH Aero snížit spotřebu energie a emisí až o 5 procent**.

 

„Nové Volvo FH Aero je naším dosud nejefektivnějším nákladním vozidlem, protože pokračujeme ve snižování emisí CO2 v celé naší produktové řadě,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks. „Toto je nejlepší nákladní vozidlo Volvo – bezpečné, stylové a vysoce kvalitní nákladní vozidlo pro náročné úkoly na dlouhé vzdálenosti, který našim zákazníkům umožní uspět.“

 

Volvo FH Electric, oceněné jako Truck of the Year roku 2024, bude nabízeno také v nové verzi Aero, která doplňuje již tak širokou nabídku elektrických nákladních vozidel Volvo o energeticky úsporný model. Model Volvo FH16 se zároveň stává nejvýkonnějším nákladním vozidlem v oboru díky zcela novému úspornému motoru o výkonu 780 koní určenému pro ty nejnáročnější úkoly.

 

Bez ohledu na to, jaké pohonné ústrojí si zákazníci zvolí – elektrické, plynové nebo naftové – budou všechny varianty nového modelu Volvo FH Aero těžit z nižší spotřeby energie, delšího dojezdu a vyšší úrovně bezpečnosti a zážitku z jízdy.

 

Nové modely nákladních vozidel Aero budou postupně uváděny na trhy v letech 2024–2025 ve čtyřech verzích – FH Aero, FH Aero Electric, FH Aero s pohonem na plyn a FH16 Aero.

 

Optimalizovaná spotřeba paliva díky aerodynamickému designu

Přední část kabiny modelu Volvo FH Aero byla oproti běžnému Volvu FH prodloužena o 24 cm. Toto prodloužení přispělo ke snížení jejího aerodynamického odporu. Lepší aerodynamika přináší nejen nižší spotřebu paliva, ale také lepší jízdní stabilitu ve větrném počasí.

Vylepšená aerodynamika také zlepšuje volnoběžné vlastnosti modelu Volvo FH Aero Electric. Ty umožňují efektivnější rekuperaci energie, která se při brzdění nebo jízdě z kopce vrací zpět do akumulátoru, kde je k dispozici pro následnou akceleraci nebo stoupání do kopce.

 

Moderní nová maska vozidla Volvo FH Aero se vyznačuje výrazným, velkým a snadno rozpoznatelným logem Volvo (Iron Mark), největším v moderní historii nákladních vozidel Volvo, a také „slovním“ logem Volvo (Spread Word), které jasně dává na srozuměnou, že se jedná o nejnovější model společnosti Volvo Trucks.

 

Vyšší bezpečnost a efektivita díky kamerám nahrazujícím zrcátka

Nový vyspělý kamerový monitorovací systém výrazně přispívá k lepší aerodynamice i bezpečnosti. Toto nové řešení, které nahrazuje tradiční vnější zpětná zrcátka, rozšiřuje zorné pole řidiče a zvyšuje tak bezpečnost řidiče i okolních účastníků silničního provozu.

 

Kamerový monitorovací systém má pozitivní vliv na výhled řidiče za deště a tmy, ale také na přímém slunci a při jízdě v tunelech. Při jízdě s návěsem má kamerový monitorovací systém funkci automatického natáčení podle zatáčejícího se návěsu.

 

Mezi další přednosti, prvky a přínosy nového modelu Volvo FH Aero patří:

·        Technologie Volvo I-See, která byla vyladěna tak, aby šetřila energii a snižovala emise oxidu uhličitého. K tomu využívá topografickou mapu v cloudu, s jejíž využitím optimalizuje řízení a umožňuje delší dobu jízdy v režimu tempomatu, který může šetřit energii a zajistit klidnější a plynulejší jízdu.

·        Modernizované brzdy s brzdovými kotouči bez odporu patentovanými společností Volvo, které zlepšují brzdný výkon a zároveň snižují spotřebu energie a emise.

·        Zdokonalený uživatelsky přívětivý informační a zábavní systém, který lze přizpůsobit podle individuálních potřeb.

·        Vylepšený zvukový systém doplněný šesti prémiovými vysoce kvalitními reproduktory, novým zesilovačem a subwooferem, které významně umocňují zvukový zážitek.

·        Nový vestavěný navigační systém, který bude nabízen s vylepšenými mapami přizpůsobenými specifickým potřebám nákladních vozidel, s automatickými aktualizacemi map umožňujícími efektivní doručování zboží.

·        Mezi změny v interiéru patří také integrovaná mikrovlnná troubanapájecí zásuvky USB-C.

·        Nabídka aplikací My Business Apps od společnosti Volvo Trucks bude nyní k dispozici na větším počtu trhů. Jedná se o službu na bázi předplatného, která umožňuje zákazníkům stahovat aplikace související s podnikáním od různých poskytovatelů a používat je na bočním displeji nákladních vozidel, což přináší skutečné výhody pro provozuschopnost a každodenní používání nákladního vozidla.

·        Nová Služba monitorování tlaku v pneumatikách poskytuje provozovatelům přepravy ucelený přehled o nákladním vozidle a návěsu a prostřednictvím služby Volvo Connect, čímž se snižuje riziko extra nákladů a poruch souvisejících s problémy s pneumatikami.

 

Model Volvo FH bude v závislosti na požadavcích trhu i nadále nabízen také se standardní neprodlouženou kabinou.

 

** Skutečná spotřeba paliva se může lišit v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou rychlost jízdy, použití tempomatu, specifikace vozidla, zatížení vozidla, topografie trasy, zkušenosti řidiče, údržba vozidla a povětrnostní podmínky.

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.