Trucks

Přečtěte si více o vozidlech vhodných pro segment petrochemického průmyslu v online brožurách.

Vytěžte z každé cesty maximum

Přeprava chemikálií a ropy

Jste odborník, na jehož rozhodnutí a dovednosti se všichni spoléhají. Jako zkušený řidič víte, že správné vybavení vám pomůže zvládnout rizika a udržet si produktivitu. Nabízíme řešení přepravy, která splňují přísné požadavky a která vám pomohou s včasným doručením zboží. Můžeme vám nabídnout nákladní vozidla, která jsou lehká a rychlá, aniž by tyto vlastnosti byly na úkor bezpečnosti nebo spolehlivosti.

Volvo FM

Prostorné kabiny se snadným nastupováním

 

Klíčové informace o produktu

Výkon: 330–500 koní

Bezpečné a pohodlné kabiny v šesti velikostech. Optimalizováno pro efektivitu a nízkou hmotnost podvozku. Flexibilní podvozek pro montáž nástaveb.

 

Možnosti paliva

Nafta, LNG, bionafta, HVO.

 

Hlavní funkce

Elektronické řízení stability – ESC. Dynamické řízení Volvo s možností osobního nastavení a podporou stability. Systém varování před čelní srážkou s funkcí nouzového brzdění. Nízká hmotnost součástí podvozku.

Volvo FH

Vynikající pohodlí

 

Klíčové informace o produktu

Výkon: 420–540 koní

Prostorné a pohodlné kabiny v pěti velikostech. Optimalizováno pro vysoké tempo při velkých vzdálenostech. Flexibilní podvozek pro montáž nástaveb.

 

Možnosti paliva

Nafta, LNG, bionafta, HVO.

 

Hlavní funkce

Elektronické řízení stability – ESC. Dynamické řízení Volvo s možností osobního nastavení a podporou stability. Systém varování před čelní srážkou s funkcí nouzového brzdění. Nízká hmotnost součástí podvozku.

Funkce od společnosti Volvo Trucks pro vaši činnost

Prozkoumejte řešení, která vám usnadní život a ještě více zlepší vaši práci.

Nižší hmotnost pro větší užitečné zatížení
Nákladní vozidla, která jsou určena k přepravě chemikálií a ropy a přepravě sypkých materiálů, dokážeme postavit s velmi nízkou hmotností podvozku. což přispívá ke zvýšení nosnosti.

Dynafleet
Služby Dynafleet usnadňují sledování výkonnostních ukazatelů nákladních vozidel i toho, jak účinně a bezpečně s nimi řidiči jezdí. Během pár sekund si můžete nechat sestavit výkazy obsahující bezpočet nejrůznějších parametrů a zjistit například to, proč má některý řidič vyšší spotřebu paliva. Můžete přesně a rychle identifikovat potenciál ke snížení nákladů na palivo, k omezení ekologické stopy a ke zvýšení bezpečnosti.

Dvouspojková převodovka I-Shift 
Dvouspojková převodovka I-Shift nabízí plynulé a dynamické zrychlování. Jedná se o skvělé řešení při převážení tekutého nákladu. 

Dynamické řízení Volvo tak, jak ho máte rádi 
Máte zájem o dokonalou stabilitu a ovladatelnost při všech rychlostech a zároveň byste si rádi ušetřili namáhání rukou? Podívejte se podrobněji na Volvo Dynamic Steering. 

Jízdní vlastnosti a asistence 
Naše nákladní vozidla vždy nabízejí vynikající jízdní vlastnosti, takže máte za volantem dokonalou kontrolu nad vozidlem. A máte navíc vždy k dispozici tu nejlepší asistenci na trhu. Elektronické řízení stability pomáhá s udržením kurzu a zabraňuje smyku. Dynamické řízení Volvo s podporou jízdy v pruhu rozpoznává nechtěné přejetí do jiného jízdního pruhu a provádí korekční zásahy. A systém varování před srážkou s funkcí nouzového brzdění se stará o to, abyste se nedostali příliš blízko k vozidlu před vámi. To jsou jen některé z mnoha příkladů. Je toho víc, a proto si promluvte se svým prodejcem.

Viditelnost
Naše kabiny nabízejí vynikající výhled díky velkorysým oknům a dobře navrženým zrcátkům. Vozidlo můžete rovněž vybavit až osmi kamerami – jednou z těchto kamer je rohová kamera na straně spolujezdce nacházející se ve zpětném zrcátku.

Optimalizace se systémem I-See
Systém I-See šetří palivo pomocí optimalizace rychlosti a řazení na základě dat o topografii vaší trasy.

Nákladní vozidla na plynový pohon 
Naše nákladní vozidla na plynový pohon využívají zkapalněný zemní plyn (LNG), čímž lze okamžitě snížit emise CO2, aniž by se tak dělo na úkor výkonu a produktivity.

Bezpečná jízda z kopce s brzdou pro srovnání soupravy
Jízda ze svahu s plně naloženým nákladním vozem a přívěsem je obtížná. Brzda pro srovnání soupravy aktivuje brzdy kol na přívěsu, a narovnáním jízdní soupravy tak předejde riziku zalomení.

Servisní smlouva Volvo Gold 
Servisní smlouva Volvo Gold, která zahrnuje veškerou preventivní údržbu a opravy nákladních vozidel za pevný měsíční poplatek, je nejlepším způsobem, jak si zajistit provozuschopnost. Vaše nákladní vozidlo také na dálku komunikuje se servisní dílnou, aby vaše návštěvy proběhly co nejefektivněji. Vaše vozidlo bude udržováno v nejlepší kondici a vy budete mít plnou kontrolu nad náklady. Pokud bojujete s kolísajícím počtem ujetých kilometrů, můžete si zvolit servisní smlouvu Flexi-Gold, která nabízí stejné krytí, ale za poplatek, který je přizpůsoben rytmu vašeho podnikání.

Referenční klient

Protože jsou nákladní vozidla tolik využívána – někdy až 7 500 hodin ročně – je nízká hmotnost nenaloženého vozidla velmi důležitá.

Najděte správný vzorec

Obraťte se na svého obchodního zástupce Volvo Trucks a najděte to nejlepší řešení pro vaše podnikání v oblasti přepravy chemikálií a ropy.