Trucks

Přečtěte si více o vozidlech vhodných pro segment lesnictví v online brožurách.

Ať už vás práce zavede kamkoliv

Lesnictví

Úzké prostory, minimum volného místa, žádné vozovky a náročná stoupání – s tím vším se setkáváte. Přeprava dřeva, štěpky a lesnických produktů vyžaduje od vás i vašeho vybavení spoustu dovedností a mimořádnou přesnost. Přinášíme vám řešení, která vám pomohou udělat více za kratší dobu. Řešení, která jsou navržena pro náročné použití a na která se můžete spolehnout.

Volvo FH16

Vynikající pohodlí a masivní síla

 

Klíčové informace o produktu

Výkon: 550–750 koní

Prostorné a pohodlné kabiny v pěti velikostech. Optimalizováno pro náročné úkoly a dlouhé vzdálenosti. Flexibilní podvozek pro montáž nástaveb.

 

Možnosti paliva

Nafta, HVO.

 

Hlavní funkce

Dynamické řízení Volvo s možností osobního nastavení a podporou stability. převodovku I-Shift s plazivými stupni. Vícerychlostní zpátečka. Zvedání dvojité nápravy. Extra odolný nárazník.

Volvo FH

Vynikající pohodlí a efektivita

 

Klíčové informace o produktu

Výkon: 420–540 koní

Prostorné a pohodlné kabiny v pěti velikostech. Optimalizováno pro dlouhé vzdálenosti.

Flexibilní podvozek pro montáž nástaveb.

 

Možnosti paliva

Nafta, LNG, bionafta, HVO.

 

Hlavní funkce

Dynamické řízení Volvo s možností osobního nastavení a podporou stability. převodovku I-Shift s plazivými stupni. Vícerychlostní zpátečka. Zvedání dvojité nápravy. Extra odolný nárazník.

Volvo FMX

Vyrobeno do těžkého terénu

 

Klíčové informace o produktu

Výkon: 330–540 koní

Bezpečné a pohodlné kabiny v šesti velikostech. Optimalizováno pro vysokou nosnost v náročných podmínkách. Flexibilní podvozek pro montáž nástaveb.

 

Možnosti paliva

Nafta, HVO, bionafta.

 

Hlavní funkce

převodovka I-Shift s extra nízkými převody pro pomalou jízdu Zvedání dvojité nápravy.

Funkce od společnosti Volvo Trucks pro vaši činnost

Prozkoumejte řešení, která vám usnadní život a ještě více zlepší vaši práci.

Až 750 koňských sil – snadno zkrocených
S vozidly Volvo budete mít v rukou sílu, kterou potřebujete. Za volantem modelu Volvo FH16 máte k dispozici 750 koní a točivý moment 3550 Nm. S takovým výkonem se Volvo FH16 řídí opravdu snadno.

I-Shift s převody pro pomalou jízdu
Vynikající schopnost rozjezdu i při plném zatížení a naprostá kontrola nad výkonem i při velmi nízkých rychlostech. S převodovkou I-Shift s převody pro pomalou jízdu nemusíte dělat kompromisy v oblasti spotřeby paliva a schopností rozjezdu.

Bezpečná jízda z kopce s brzdou pro srovnání soupravy
Jízda ze svahu s plně naloženým nákladním vozem a přívěsem je obtížná. Brzda pro srovnání soupravy aktivuje brzdy kol na přívěsu, a narovnáním jízdní soupravy tak předejde riziku zalomení.

Řízení trakce
Digitální displej vám dá plnou kontrolu nad zatížením každé nápravy, výškou podvozku a všemi diferenciály. Stačí otočit ovladač na ovládacím panelu trakce po směru hodinových ručiček a hned budete mít k dispozici lepší trakci.

Optimalizace se systémem I-See
Systém I-See šetří palivo pomocí optimalizace rychlosti a řazení na základě dat o topografii vaší trasy.

Extra odolný nárazník
Robustní příď s extra odolným nárazníkem a spodním krytem motoru chrání důležité součásti vozidla a umožňují provoz v náročných podmínkách.

Systém Volvo Dynamic Steering tak, jak ho máte rádi
Máte zájem o dokonalou stabilitu a ovladatelnost při všech rychlostech a zároveň byste si rádi ušetřili namáhání rukou? Podívejte se podrobněji na Volvo Dynamic Steering.

Externí řízení
Systém Volvo Dynamic Steering nabízí možnost dálkového ovládání řízení. Vozidlo budete moci řídit, aniž byste seděli za volantem.

Pohodlné kabiny
Všechny naše kabiny se vyznačují vysokou úrovní pohodlí, nízkou hladinou hluku a spoustou prostoru. Pro vás i pro věci, které potřebujete.

Manévrovatelnost
Usnadnili jsme řízení dlouhých souprav s mnoha nápravami. Vlečené a tlačené nápravy mají velkorysý rejd. A díky funkci zvedání dvojité nápravy se při otáčení s vozidlem s dvojitou poháněnou nápravou budete cítit, jako byste měli pohon jen na jedné nápravě.

Viditelnost
Velkorysá okna a dobře navržená zrcátka přinášejí vynikající výhled. Kromě toho můžete vozidlo vybavit až osmi kamerami, jejichž obraz se promítne na bočním displeji. Vše tak budete mít pod kontrolou.

Pohon předních kol podle potřeby
Automatické řízení trakce aktivuje přední poháněnou nápravu ve chvílích, kdy ji potřebujete. A odpojuje, když potřeba není.

Prostor pro jeřáb
Vyberte si jednu z našich nízkých spacích kabin a vytvořte si tak místo pro jeřáb.

Chraňte svou provozuschopnost servisní smlouvou Volvo Gold
Servisní smlouva Volvo Gold, která zahrnuje veškerou preventivní údržbu a opravy nákladních vozidel za pevný měsíční poplatek, je nejlepším způsobem, jak si zajistit provozuschopnost. Vaše nákladní vozidlo také na dálku komunikuje se servisní dílnou, aby vaše návštěvy proběhly co nejefektivněji. Vaše vozidlo bude udržováno v nejlepší kondici a vy budete mít plnou kontrolu nad náklady. Pokud bojujete s kolísajícím počtem ujetých kilometrů, můžete si zvolit servisní smlouvu Flexi-Gold, která nabízí stejné krytí, ale za poplatek, který je přizpůsoben rytmu vašeho podnikání.

Referenční klient

Pořád musíme sledovat spotřebu paliva a optimalizovat ji, protože jsme neustále plně naloženi.

Váš dříč na vás již čeká

Obraťte se na svého obchodního zástupce Volvo Trucks a najděte to nejlepší řešení pro vaše podnikání v oblasti lesnictví a přepravy dřeva.