Trucks

Společnost Volvo Trucks představila svou novou modelovou řadu zákazníkům v České republice.

Po odloženém slavnostním uvedení nové modelové řady Volvo Trucks na přelomu února a března tohoto roku, ke kterému došlo kvůli pandemii koronaviru, jsme mohli českým zákazníkům v termínu 1.-11. září konečně představit celou novou modelovou řadu Volvo.
Představení nové modelové řady vozidel Volvo na Volvo Group Truck Centru v Klecanech.

V termínu 1.-11.9.2020 jsme na našich Truck Centrech v Nýřanech, Klecanech, Hradci Králové a Olomouci mohli konečně představit a předvést celou novou modelovou řadu nákladních vozidel Volvo Trucks českým zákazníkům.

Zákazníci, ale i novináři měli možnost vidět modely Volvo FH, FH16, FM a FMX. Do expozice bylo zakomponováno také jedno vozidlo na plynový pohon Volvo FH LNG se speciálně upraveným návěsem, který zvyšuje aerodynamiku celé soupravy a snižuje tím celkovou spotřebu paliva.

 

Pozdní odpoledne a večer se nesl v přátelské atmosféře pod heslem ”MADE FOR YOU. Během celé akce bylo možno si promluvit s obchodními zástupci a dalšími zaměstnanci Volvo Trucks. Expozice byla koncipována jak v interiéru servisů, tak i venku, abychom předešli možným komplikacím spojeným s omezeními týkajícími se COVIDu. Během bloků prezentací se zákazníci od specialistů Volvo Trucks dověděli všechny důležité detaily o novinkách, které vozidla nabízí.

 

”Není to největší představení vozidel z pohledu velikosti celé události, ale je to největší uvedení vozidel z hlediska množství modelů a vylepšení, která vám přepravcům a řidičům pomohou ve vaší práci,” uvedl generální ředitel Volvo Group Czech Republic pan Gustav Mårgård.

 

Prezentace o produktech Volvo FH a FH16, kterou vedl obchodní ředitel Vladimír Sklář, byla zaměřena především na novinky týkající se vylepšeného exteriéru – maska, logo, nové světlomety, ale hlavně interiéru, kde se designéři zaměřili především na pohodlí a praktičnost pro řidiče, což plně splňuje zcela nový digitální displej a spousta úložných prostor v kabině.

 

Michal Zikán – obchodní zástupce Volvo Trucks představil novinky u vozidel Volvo FM a FMX, kde jsou změny viditelné na první pohled a to především zcela novou platformou kabiny a také viditelností z kabiny. Vozidla je možné vybavit novými bočními kamerami, které zvyšují bezpečnost řidiče při jeho práci. U vozidla Volvo FMX je možné vybavit jej novou dvojnápravou schopnou přepravit až 38 t.

 

Vladimír Myslík, jak už je jeho zvykem, chtěl zákazníky upozornit na všechna vylepšení, která souvisí s bezpečností. Podrobněji se zmínil o zobrazeních na digitálním displeji, o bezpečnostním prvku zobrazení dopravních značek, ale také promluvil o adaptivních dálkových světlometech, která jsou opravdovým zážitkem z jízdy, ale hlavně je to další bezpečnostní prvek, který je pro Volvo Trucks tolik zásadní. Zdůraznil důležitost a nepostradatelnost řidičů pro náš běžný život a fakt, že vše co jsme po uplynulá léta vyvíjeli, jsme dělali opravdu hlavně pro ně a jejich bezpečí.

 

S důležitostí servisu a celkové údržby vozidel nás seznámil Pavel Kosík – ředitel poprodejních služeb.

” O nových modelech a jejich novinkách jste již slyšeli, ale co je opravdová novinka, se kterou bychom se rádi pochlubili je fakt, že všechna Truck Centra jsou s vašimi vozidly, která mají uzavřenou servisní smlouvu, vzdáleně propojená. Dnes už dokážeme monitorovat vaše vozidla nejen prostřednictvím Dynafleetu, ale aktivně pracujeme s aktuálními provozními údaji a snažíme se proaktivně minimalizovat neočekávaná odstavení vozidel,” řekl Pavel Kosík během své prezentace.

 

Celá roadshow proběhla bez komplikací a setkala se jen s pozitivními reakcemi ze strany pozvaných zákazníků, kterých přišlo více než 500. Pevně věříme, že nová modelová řada Volvo Trucks je vytvořena na míru každému zákazníkovi, ale i řidiči.

Související tiskové zprávy:
2020-02-27: Společnost Volvo Trucks uvádí na trh novou generaci nákladních vozidel navrženou s ohledem na potřeby řidiče


24.září, 2020

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.