Trucks

Společnost Volvo Trucks uvádí na trh novou generaci těžkých nákladních vozidel navrženou s ohledem na potřeby řidiče

Společnost Volvo Trucks představuje čtyři nové nákladní automobily, které kladou silný důraz na prostředí, bezpečnost a produktivitu řidiče. „Na tuto velkou investici do budoucna jsme opravdu hrdí. Chceme být nejlepším obchodním partnerem našich zákazníků, který jim pomůže stát se konkurenceschopnějšími a zaujmout ty nejlepší řidiče na stále náročnějším trhu,“ prohlašuje Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks. Čtyři těžká nákladní vozidla – Volvo FH, FH16, FM a FMX – představují přibližně dvě třetiny ze všech dodávek společností Volvo Trucks.
R2A8182 – Nová řada těžkých nákladních vozů Volvo Trucks
Společnost Volvo Trucks uvádí na trh čtyři nové těžké nákladní automobily, které kladou silný důraz na prostředí, bezpečnost a produktivitu řidiče.

„Na tuto velkou investici do budoucna jsme opravdu hrdí. Chceme být nejlepším obchodním partnerem našich zákazníků, který jim pomůže stát se konkurenceschopnějšími a zaujmout ty nejlepší řidiče na stále náročnějším trhu,“ prohlašuje Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Očekávaná vzrůstající poptávka po přepravě vyvíjí tlak na dostupnost kvalifikovaných řidičů po celém světě. Odhaduje se, že například v Evropě není obsazeno zhruba 20 % všech pracovních míst pro řidiče. S cílem pomoci zákazníkům získat a udržet si ty nejlepší řidiče se společnost Volvo Trucks zaměřila především na vývoj nových nákladních vozidel, která budou bezpečnějšími, efektivnějšími a atraktivnějšími pracovními prostředky pro kvalifikované řidiče.

„Řidiči, kteří se svým vozidlem nakládají bezpečně a efektivně, jsou neocenitelným přínosem pro každou přepravní společnost. Zodpovědný přístup k řízení může pomoci ke snížení emisí CO2 i nákladů na palivo a minimalizovat rizika nehod, zranění a neplánovaných prostojů. Naše nová nákladní vozidla pomohou řidičům pracovat ještě bezpečněji a produktivněji a naši zákazníci díky nim získají silnější argumenty k přilákání těch nejlepších řidičů,“ dodává Roger Alm.  

Tyto modely nákladních vozidel v naší nabídce jsou k dispozici s různými provedeními kabin a je možné je optimalizovat pro širokou škálu využití. U nákladních vozidel pro dálkovou přepravu je kabina často druhým domovem řidiče. U nákladních vozidel pro přepravu na regionální úrovni zpravidla slouží jako mobilní kancelář, zatímco ve stavebnictví jsou nákladní vozidla odolnými a praktickými pracovními nástroji. Proto byl při vývoji všech těchto modelů kladen největší důraz na viditelnost, pohodlí, ergonomii, hladinu hluku, ovladatelnost a bezpečnost. Vylepšení se dočkal i exteriér, aby odrážel současné náročné parametry a získal atraktivní celkový vzhled.

Prostornější nová kabina nabízí lepší viditelnost – Volvo FM a Volvo FMX

Nové modely Volvo FM a Volvo FMX se mohou pochlubit zbrusu novou kabinou i mnoha funkcemi jako jejich větší kolegové. Jejich vnitřní prostor se zvětšil až o jeden metr krychlový, což zvyšuje pohodlí a zvětšuje pracovní prostor. Díky větším oknům, snížené dveřní linii a novým zrcátkům je teď viditelnost ještě o něco lepší.

Volant je vybaven funkcí kloubového nastavení, která řidiči umožňuje podstatně lepší přizpůsobení polohy při řízení. Dolní lůžko ve spací kabině je umístěno výše než dříve, což je nejen pohodlnější, ale také díky tomu vzniká další úložný prostor pod tímto lůžkem. Denní kabina disponuje novým 40litrovým úložným prostorem s vnitřním osvětlením na zadní stěně. Pohodlnost kabiny dále umocňuje zesílená izolace, která pomáhá zabraňovat vnikání chladu, tepla i hluku, zatímco klimatizační jednotka s uhlíkovým filtrem řízená snímačem zajišťuje vysokou kvalitu vzduchu za všech podmínek.

Všechny modely jsou vybaveny novým digitálním displejem
Kabina řidiče nyní disponuje zcela novým digitálním displejem, jehož cílem je usnadnit řidiči přehled a správu různých funkcí a minimalizovat stres a ztrátu koncentrace. Palubní deska je plně digitální a disponuje 12palcovým displejem, což řidiči usnadňuje výběr potřebných informací. Řidič má na dosah ruky přídavný 9palcový boční displej, který umožňuje přístup k infosystému, navigačnímu systému, dopravním informacím a kamerám sledujícím okolí vozidla. Funkce může ovládat tlačítky na volantu, hlasovým ovládáním, prostřednictvím dotykového displeje či ovládacími tlačítky pod ním.

Vylepšené bezpečnostní systémy, které pomáhají předcházet nehodám
Bezpečnost ještě více vylepšily funkce, jako jsou adaptivní dálková světla u modelů Volvo FH a Volvo FH16. Tento systém zvyšuje bezpečnost všech účastníků silničního provozu tím, že automaticky vypíná vybrané segmenty dálkových LED světel, když se nákladní vozidlo přiblíží k protijedoucímu vozu nebo k vozu, který jede před ním.

Řízení usnadňuje také vylepšený adaptivní tempomat (ACC) pracující při všech rychlostech až do 0 km/h, a tempomat pro jízdu z kopce, který automaticky aktivuje brzdy kol, když je pro udržení konstantní rychlosti z kopce potřebná vyšší brzdná síla. Standardní výbava nového nákladního vozidla aktuálně zahrnuje elektronický brzdný systém (EBS), který je nezbytným předpokladem pro bezpečnostní prvky, jako je systém varování před kolizí s funkcí nouzového brzdění či elektronické řízení stability. K dispozici je také systém Volvo Dynamic Steering s bezpečnostními systémy, jako je podpora jízdy v pruhu a podpora stability, které lze objednat jako volitelnou výbavu. Systém rozpoznávání dopravního značení je schopen detekovat dopravní značení, jako jsou omezení předjíždění, typ silnice a rychlostní limity, a zobrazí je na displeji.

Viditelnost lze dále vylepšit přidáním rohové kamery na straně spolujezdce, díky které řidič získá lepší přehled o postranní části vozidla na bočním displeji.

Výkonné motory a alternativní hnací ústrojí
Důležitým faktorem pro přepravní společnosti je jak životní prostředí, tak ekonomika provozu. Vzhledem k tomu, že nebude existovat jeden zdroj energie, který by vyřešil všechny problémy související se změnami klimatu, a různé segmenty a zakázky v rámci přepravy budou vyžadovat několik řešení, v dohledné budoucnosti vedle sebe bude existovat několik typů hnacích ústrojí.

Na řadě trhů jsou modely Volvo FH a Volvo FM dodávány s plynovým motorem LNG certifikovaným dle normy Euro 6, který nabízí stejnou úroveň úspory paliva a výkonu jako srovnatelná nákladní vozidla Volvo se vznětovým motorem, ale má mnohem menší dopad na životní prostředí. Plynový motor lze pohánět bioplynem, který má až o 100 % nižší emise CO2, nebo zemním plynem, který má až o 20 % nižší emise CO2 než srovnatelná nákladní vozidla Volvo se vznětovým motorem. Uvedené hodnoty se týkají množství emisí vytvořených vlastním provozem vozidla, tzv. „tank-to-wheel“ (emise vozidla pouze během jeho provozu).

Vozidlo Volvo FH je také možné vybavit novým výkonným vznětovým motorem certifikovaným dle normy Euro 6, který je součástí nabídky s
I-Save přinášejícího výraznou úsporu za palivo i snížení emisí CO2. Vozidlo Volvo FH s

I-Save kombinuje motor D13TC se sadou specifických funkcí, které mohou pro přepravu na dlouhé vzdálenosti přinést úsporu paliva až ve výši 7 %*. K vylepšení došlo i u verzí certifikovaných dle normy Euro 3 a 5, které disponují funkcemi, jako je přizpůsobení točivého momentu Volvo Torque Assist.

* Tvrzení o úspoře paliva vychází z porovnání nákladů na naftu a AdBlue u motoru D13TC certifikovaného dle normy Euro 6, Step D, který má balíček pro dálkovou přepravu (I-Save), s motorem D13 eSCR certifikovaným dle normy Euro 6, Step D, bez balíčku pro dálkovou přepravu. Skutečná spotřeba paliva se může lišit v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou zkušenosti řidiče, použití tempomatu, specifikace vozidla, zatížení vozidla, topografie trasy, údržba vozidla a povětrnostní podmínky.

ODKAZ na film o řadě
ODKAZ na obrázky ve vysokém rozlišení
ODKAZ na uvedení dalších produktů na trh; Volvo FH16, Volvo FM a Volvo FMX

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Manager Marketing Communications & PR, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 100 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 14 zemích světa. V roce 2019 se celosvětově prodalo přibližně 131 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.