Trucks

Elektrická nákladní vozidla Volvo testována v extrémním zimním počasí

Mnozí z nás to zažili – baterie v mobilním telefonu se vybíjí mnohem rychleji, když nastanou opravdové zimy. Aby se Volvo Trucks vyhnulo stejnému osudu, otestovalo svá elektrická nákladní vozidla v extrémně chladném počasí blízko polárního kruhu. Výsledek? Funkce Ready to Run zafungovala výborně, i když byla teplota hluboko pod nulou.
Mnozí z nás to zažili – baterie v mobilním telefonu se vybíjí mnohem rychleji, když nastanou opravdové zimy. Aby se Volvo Trucks vyhnulo stejnému osudu, otestovalo svá elektrická nákladní vozidla v extrémně chladném počasí blízko polárního kruhu. Výsledek? Funkce Ready to Run zafungovala výborně, i když byla teplota hluboko pod nulou.
Při testování nákladních vozidel v terénu společnost Volvo Trucks posuzuje všechny nepředvídatelné přírodní vlivy.

„Máme zákazníky po celém světě a naše nákladní vozidla musí fungovat ve všech teplotních podmínkách, takže náročné klimatické testy jsou zásadní, samozřejmě včetně naší elektrické řady,“ říká Jessica Sandström, SVP Product Management společnosti Volvo Trucks.
 

Co se stane s nákladním vozidlem na baterie, když teploměr ukazuje -25 °C a vane silný vítr? Aby to zjistila, společnost Volvo Trucks provedla zimní testy až v dalekém severním Švédsku.
 

„Při testování našich nákladních vozidel v terénu blízko polárního kruhu v severním Švédsku posuzujeme všechny nepředvídatelné přírodní vlivy,“ pokračuje Jessica Sandström. „Vítr vytváří na vozidle led, což nám dává skvělou příležitost zjistit, zda vše funguje správně i za extrémních okolností. Naše testy ukázaly, že provoz našich elektrických vozidel v těchto skutečně chladných podmínkách funguje velmi dobře.“
 

Jedním hmatatelným výsledkem zimního testování je nová funkce nazvaná Ready to Run. Tato funkce připraví vozidlo na pracovní den v případě potřeby předehřátím nebo při provozu ve velmi teplém počasí ochlazením baterií a kabiny. Optimální teplota pro baterie je kolem +25° a řidič může snadno spustit předehřívání nebo předchlazení na dálku prostřednictvím aplikace My Truck.
 

Elektrická nákladní vozidla jsou důležitou součástí řešení pro snižování emisí CO2, ale zatím představují pouze malé ​​procento z celkového trhu nákladních vozidel. Letos bylo přepravcům v Evropě dodáno pouze několik stovek plně elektrických těžkých nákladních vozidel.
 

„Usilujeme o změnu a máme vedoucí postavení na evropském trhu s elektrickými nákladními vozidly. Již dnes máme sériově vyráběná elektrická vozidla a dodáváme je zákazníkům po celé Evropě a Severní Americe. Naším cílem je, aby do roku 2030 bylo 50 % našeho celkového prodeje nákladních vozidel elektrických,“ uzavírá Jessica Sandström.
 

Kompletní funkce Ready to Run bude k dispozici pro modely Volvo FH, FM a FMX Electric, které se používají pro regionální přepravu a lehké stavebnictví.

 

Fakta o elektrických nákladních vozidlech Volvo:

• Volvo Trucks má řadu šesti plně elektrických nákladních vozidel navržených tak, aby pokryly širokou škálu různých přepravních úkolů.

• Volvo FH, FM a FMX Electric jsou těžká nákladní vozidla s celkovou hmotností soupravy 44 tun. Prodej v Evropě pokračuje a výroba bude zahájena v druhé polovině roku 2022.

• Sériová výroba vozidel Volvo FL a FE Electric v Evropě pro městskou distribuci a svoz odpadu byla zahájena v roce 2019.

• Výroba Volvo VNR Electric pro Severní Ameriku byla zahájena v roce 2020.

 

14. prosince 2021

 

ODKAZ na film o funkci Ready to run

ODKAZ na fotografie ve vysokém rozlišení

ODKAZ na web o elektromobilitě

 

Fofotografie a videa pro media jsou k dispozici v Image galerii Volvo Trucks https://images.volvotrucks.com.

 

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.