Trucks

Byla zahájena sériová výroba nové generace těžkých nákladních vozidel Volvo Trucks

Výrobní závody společnosti Volvo Trucks ve Švédsku, Belgii a Rusku zahájily sériovou výrobu nové generace těžkých nákladních vozidel Volvo FH, FH16, FMX a FM.
Volvo Trucks new generation of heavy-duty truck models have entered serial production at the CO2 neutral Tuve plant in Gothenburg, Sweden.
Továrna ve švédském Göteborgu zahájila jako první na světě sériovou výrobu nové generace těžkých nákladních vozidel Volvo.

"Jsme velmi rádi, že se naše nová generace nákladních vozidel brzy dostane k našim váženým zákazníkům." Všechny čtyři modely nákladních vozidel byly vyvinuty se silným zaměřením na zlepšení prostředí řidiče, bezpečnosti a produktivity vozidel, což je činí efektivnějšími než jejich předchůdci, “říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.


Nákladní vozidla Volvo FM a FMX mají zcela novou kabinu se narovnanými A-sloupky, které poskytují řidičům až jeden metr krychlový prostoru a světlejší interiér kabiny. Viditelnost řidiče lze u všech nových modelů dále vylepšit přidáním rohové kamery pro spolujezdce, která na vnitřním displeji poskytuje ucelenější pohled pokrývající boční stranu vozidla.


Dalšími důležitými novinkami jsou nové rozhraní řidiče a volitelné adaptivní dálkové světlomety pro zvýšení bezpečnosti u vozidel Volvo FH a FH16. Specifikaci nových modelů Volvo FH a FM lze upravit tak, aby umožňovaly výrazné úspory paliva a CO2 , díky technologii Volvo I-Save.


„Jsme hrdí na tuto velkou investici do těchto čtyř nových modelů, které významně přispějí jak ke zvýšení bezpečnosti na silnicích, tak k dalšímu snížení dopadu na životní prostředí. Uvedení nové řady nákladních vozidel vyžaduje silnou inženýrskou práci i významnou týmovou práci v celé organizaci Volvo, včetně našich dodavatelů, díky čemuž je tento začátek výroby mimořádně speciální pro všechny zúčastněné, zejména s ohledem na náročný rok, kterým jsme právě prošli, “komentuje Roger Alm , Prezident společnosti Volvo Trucks.


Nová vozidla Volvo FH, FM a FMX, které posilují závazek společnosti Volvo Trucks k udržitelným přepravním řešením, byly vyvinuty také pro elektrifikované hnací ústrojí se zahájením výroby v roce 2022. „To znamená, že přechod našich zákazníků k přepravě bez fosilních paliv bude v budoucnu bezproblémový, protože mohou i nadále řídit svůj oblíbený model nákladního vozidla Volvo, “říká Roger Alm.


Nová řada těžkých nákladních vozidel, která byla původně uvedena na trh v Evropě v loňském roce, získala velký zájem zákazníků. V roce 2020 bylo objednáno více než 12 000 nákladních vozidel. Představení nové řady a prodejní aktivity pokračují během roku 2021 i na trzích mimo Evropu.


Tato vozidla budou montována ve výrobních závodech společnosti Volvo Trucks ve švédském Göteborgu, belgickém Gentu a ruské Kaluze. Továrna v Tuve v Göteborgu je první továrnou na světě, která v březnu 2021 zahájí sériovou výrobu nových vozidel Volvo.


"Na tento začátek jsme se připravovali dlouho, společně jsme vytvořili úžasné produkty." Tým závodu Tuve je nadšený, že může být jako první na světě a je připraven dodat našim zákazníkům zcela nová prémiová vozidla v nejvyšší kvalitě, “vysvětluje Martin Folin, výkonný viceprezident pro provoz v závodě Tuve.


Nová nákladní vozidla nabízí řadu různých konfigurací kabin a lze je optimalizovat pro širokou škálu aplikací. Společnost Volvo Trucks se jako vždy silně zaměřila na rozvoj prostředí pro řidiče, který v kabině tráví na dálkových trasách spoustu času. V regionální přepravě slouží kabina často jako mobilní kancelář, zatímco ve stavebnictví jsou nákladní vozidla robustním praktickým pracovním nástrojem.


Viditelnost řidiče, pohodlí, ergonomie, hladina hluku, manévrovatelnost a bezpečnost jsou klíčovými body nových modelů nákladních vozidel, které byly vylepšeny především s přihlédnutím na nové inovace.


Odkaz na fotografie s vysokým rozlišením najdete zde


Odkazy na tiskové zprávy:

Společnost Volvo Trucks uvádí na trh novou generaci těžkých nákladních vozidel navrženou s ohledem na potřeby řidiče

Společnost Volvo Trucks uvádí na trh nové vozidlo Volvo FH – novou generaci nákladních vozidel navrženou s ohledem na potřeby řidiče


Společnost Volvo Trucks v novém Volvu FMX představuje budoucnost svého nejrobustnějšího vozidla pro stavebnictví.


Společnost Volvo Trucks představuje nové Volvo FH16 spojující komfort s výkonem a nabízející vynikající produktivitu.

Společnost Volvo Trucks uvádí na trh nové Volvo FM – navržené tak, aby zaujalo řidiče novou kabinou i lepší viditelností

Budete-li potřebovat další informace, kontaktujte:

Markéta Slováčková
Marketing Communications & PR Coordinator, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.
Mobil: +420 724 914 155
E-mail marketa.slovackova@volvo.com

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní přepravní řešení pro profesionály i náročné zákazníky. Součástí její nabídky jsou modely střední i těžké řady nákladních vozidel. Zákazníci mohou využít globální sítě obchodních a servisních zastoupení čítající 2 200 servisních středisek sídlících ve více než 130 zemích. Nákladní vozidla Volvo se vyrábí ve 12 zemích světa. V roce 2023 se celosvětově prodalo přibližně 145 000 nákladních vozidel Volvo. Společnost Volvo Trucks je součástí skupiny Volvo Group, která je jedním z největších světových výrobců nákladních vozidel, autobusů, stavebních strojů a lodních a průmyslových pohonných zařízení. Skupina Volvo Group rovněž poskytuje komplexní řešení pro financování a servis. Hlavními firemními hodnotami uznávanými společností Volvo Trucks jsou kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.