Volvo Trucks

Česká republika

×

Díky vozidlům na plynový pohon snížíte svou eko stopu

Chcete zmenšit svou ekologickou stopu a snížit náklady na palivo potřebné pro přepravu? Podívejte se na naše nákladní vozidla na plynový pohon. Jsou k dispozici pro jakékoli použití, od svozu odpadu a rozvážkové služby až po náročnou regionální a dálkovou přepravu. A nabízíme je ve verzích, které mohou být poháněny buď pomocí CNG nebo LNG – vyráběných jak ze zemního plynu, tak z bioplynu (podle dostupnosti). Díky dobré celosvětové dostupnosti paliva a potenciálu snížit vaši stopu CO2 o 20–100 % * umožňují plynulý přechod k ekologicky udržitelné přepravě.

Nákladní vozidla na plynový pohon snižují emise a náklady na palivo.

Naše nákladní vozidla na CNG a LNG

Pro přepravu ve městě, například svoz odpadu a rozvážkovou službu, můžete mít lehké a univerzální Volvo FE CNG, které nabízí dojezd až 400 km a pohon na stlačený zemní plyn nebo bioplyn. Pro regionální a dálkovou přepravu si můžete pořídit Volvo FM LNG a Volvo FH LNG s dojezdem až 1000 km a vysoce výkonným pohonem na zkapalněný zemní plyn nebo bioplyn.

CNG is compressed natural gas or biogas, offering lower emissions.

Co je CNG?

CNG je zemní plyn nebo bioplyn stlačený na vysoký tlak a skladovaný v nádržích v nákladním vozidle. Naše nákladní vozidla na CNG nabízejí dostatek výkonu, točivého momentu a dojezdu, aby zvládla náročné rozvážkové služby či svoz odpadu. Při použití stlačeného bioplynu jsou emise CO2 sníženy až o 70 %**.

LNG is natural gas or biogas that's been liquefied and offfers a huge potential as substitute for diesel fuel.

Co je LNG?

LNG je zemní plyn nebo bioplyn, který byl zkapalněn snížením na nízkou teplotu. Když se plyn zkapalní, zmenší se jeho objem, takže je možné do vozidla umístit dostatek paliva pro dálkovou přepravu. Síť čerpacích stanic LNG se díky podpoře EU rozrůstá po celé Evropě. To znamená, že LNG má u nákladních vozidel obrovský potenciál nahradit motorovou naftu. Naše nákladní vozidla poháněná LNG provozovaná na fosilní zemní plyn snižují emise CO2 ve srovnání s naftou o 20 %*. A při provozu na bioplyn jsou emise CO2 sníženy o 100 %*.

* Toto se týká emisí vozidla během provozu, tzv. „tank-to-wheel” (z nádrže ke kolům).

** To se týká emisí z výroby a používání paliva, tzv. „well to wheel“ (od zdroje až ke kolům).

Jste připraveni na plynový pohon?