Trucks

Volvo FE CNG. S plynovým pohonem k nulovým emisím

Výkonný a efektivní model s nízkými emisemi Volvo FE CNG s plynem poháněným motorem je ideální pro svoz odpadu, distribuci i pro další úkoly, u kterých se při zadávání zohledňuje nízká hlučnost a snížená ekologická stopa.

Jednoduchý provoz

Volvo FE CNG vypadá jako běžné Volvo FE, ale dodává se s motorem poháněným výhradně stlačeným zemním plynem nebo stlačeným bioplynem. Využívá technologii zapalovacích svíček a produkuje výkon 320 k a točivý moment 1356 Nm. Nákladní vozidlo je vybaveno automatickou převodovkou. Můžete proto očekávat stejnou produktivitu a stejně snadnou ovladatelnost, jaké vám přináší běžné naftové Volvo FE.

Nižší emise

Spalování zemního plynu nebo bioplynu je zcela bez zápachu. Navíc produkuje velmi nízké množství škodlivých částic. Oproti vozidlu se vznětovým motorem jsou při provozu vozidla na bioplyn emise CO₂ o 100 % nižší. Výfukové plyny obsahují tak malé množství částic, že není zapotřebí žádná jiná dodatečná úprava výfukových plynů než třícestný katalyzátor.

Spolehlivé řešení

Motor využívá technologii zapalovacích svíček a k řízení emisí vyžaduje pouze trojcestný katalyzátor. Bez SCR, EGR a AdBlue. U plynových nádrží můžete vybírat z konfigurace 2 × 4 nebo 2 × 3, nádrže jsou namontované na obou stranách podvozku. Dojezd je až 400 km u lehké rozvážkové přepravy a až 250 km při svozu odpadu.

Z mnoha měst po celém světě se totiž ozývají hlasy, které volají po alternativě k naftovým nákladním vozidlům. Obnovitelná paliva jsou často požadavkem pro zisk zakázek, především pokud se jedná o odpadové hospodářství. Díky Volvu FE CNG můžeme nyní společnostem, které operují ve městech, nabídnout mnohem ekologičtější vozidlo.

Dodává se s kabinou pro snadné nastupování

Spojuje nízkoemisní hnací ústrojí a kabinu pro snadné nastupování, která zvyšuje bezpečnost ve městě a usnadňuje řidiči práci.

Prohlédněte si kabinu pro snadné nastupování

Jaký dopad má provoz vašich vozidel na životní prostředí?

Naše kalkulačka vám poskytne ucelené informace o vlivu vašeho nákladního vozidla na životní prostředí.

Odhalte sílu plynu

Poraďte se s námi – najdeme vyhovující řešení plynového pohonu.