Trucks

Naše cesta k nulovým emisím

Volvo FE CNG

Vysoký výkon. Produktivní. Ekologické. Volvo FE s motorem na zemní plyn – ideální volba pro odvoz odpadu a rozvážku ve městě. 

Pohon na plyn

Zvenčí vypadá jako běžné Volvo FE. Avšak pod kabinou nového Volvo FE CNG se skrývá motor Euro 6 – poháněný výhradně stlačeným zemním plynem nebo stlačeným bioplynem. Využívá technologii zapalovacích svíček a produkuje výkon 320 k a točivý moment 1356 Nm.

Nákladní vozidlo je vybaveno automatickou převodovkou. Můžete proto očekávat stejnou produktivitu a stejné jízdní vlastnosti, jaké vám přinese běžné Volvo FE. Tento vůz je ale vyvinut tak, aby byl ideální pro krátké cesty s častými zastávkami, například pro odvoz odpadu nebo rozvoz po městě.

Z mnoha měst po celém světě se totiž ozývají hlasy, které volají po alternativě k naftovým nákladním vozům. Obnovitelná paliva jsou často požadavkem pro zisk zakázek, především pokud se jedná o odpadové hospodářství. Díky Volvu FE CNG můžeme nyní společnostem, které operují ve městech, nabídnout mnohem ekologičtější vůz.

Dodává se s kabinou pro snadné nastupování

Spojuje nízkoemisní motor s kabinou pro snadné nastupování, která zvyšuje bezpečnost ve městě a usnadňuje řidiči práci.

Nižší emise

Spalování metanu probíhá zcela bez zápachu. Navíc produkuje velmi nízké množství škodlivých částic. Pokud se metan extrahuje z bioplynu, tj. z organického materiálu, sníží se emise oxidu uhličitého až o 100 %* ve srovnání s nákladním vozidlem se vznětovým motorem.

V praxi je obsah pevných částic tak malý, že je třeba pouze trojcestný katalyzátor. Není nutno montovat filtr pevných částic. Stejně tak není třeba kapalina AdBlue.

* Toto se týká emisí vozidla během provozu, tzv. cyklus Tank-to-wheel (od nádrže ke kolům).

Spolehlivé a produktivní řešení

Motor využívá technologii zapalovacích svíček a k řízení emisí vyžaduje pouze buď vertikální, nebo horizontální trojcestný katalyzátor. Úsporné a spolehlivé řešení.

Model Volvo FE CNG je k dispozici s plynovými nádržemi 2×4 nebo 2×3. Nádrže na stlačený zemní plyn jsou namontovány na obou stranách podvozku. Dojezdová vzdálenost může za optimálních provozních podmínek činit až 400 km u lehkého rozvozu a až 250 km u náročného svozu odpadu.

Kromě nového motoru s pohonem na plyn je Volvo FE CNG vybaveno automatickou převodovkou. Výsledkem je shodná úroveň produktivity a výkonu jako u běžného modelu Volvo FE.

Metanový plyn je palivo, které bude v budoucnu poskytovat vhodnou alternativu k naftě. Nyní je řada na různých činitelích ve společnosti, aby vytvořili pravidla a ty správné podmínky pro pozitivní vývoj.

Vyzkoušejte jej!

Obchodní zástupce Volvo Trucks s vámi rád rozebere funkce a přínosy Volva FE CNG.