Volvo Trucks

Česká republika

×
Volvo FH s ekologickou stopou menší o 20 %.

Čerpací stanice LNG v Klecanech

Společnost GasNet spustila 19.6. 2020 zkušební provoz čerpací stanice na zkapalněný zemní plyn - LNG v prostorách servisního střediska Volvo Group Truck Centra v Klecanech. Věříme, že tímto krokem společně nastartujeme poptávku po vozidlech s plynným pohonem v České republice.

Volvo FH. Avšak o 20 % méně CO2

Volvo FH s plynovým pohonem

Nákladní vozidlo pro těžkou regionální i dálkovou přepravu. Jezdí úplně stejně jako Volvo FH, které znáte. S menší ekologickou stopou a s možností nižších nákladů na palivo. A také není nutné dělat kompromisy v oblasti ovladatelnosti a produktivity.

Norma Euro 6 step D ● 420 k / 2 100 Nm nebo 460 k / 2 300 Nm ● I-Shift ● Tahač nebo podvozek ● 4 × 2, 6 × 2 nebo 6 × 4 ● Jízdní dosah až 1 000 km

Pět hlavních důvodů, proč si vybrat Volvo FH LNG

Na trhu neexistuje žádné podobné vozidlo. Podívejte se, proč je jedinečné a proč je to skvělá volba pro podnikání a ochranu životního prostředí.

Odlišujte se od konkurentů

Vyžadují vaši zákazníci trvale udržitelnou dopravu? Dobře. Volvo FH LNG nabízí ihned 20% snížení* emisí CO2. A ani nemusíte dělat kompromisy v oblasti povoleného zatížení nebo produktivity. A samozřejmě ani v konkurenceschopnosti.

Získejte spolehlivé řešení

Srdcem každého nákladního vozidla je motor. Motor s plynovým pohonem má základ ve špičkovém motoru D13K. Motor jsme však ještě zdokonalili aplikací pohonu na plyn. A výsledek? Motor G13C se stejným výkonem jako vznětový motor. A můžete očekávat shodné servisní intervaly, spolehlivost a výkony.

Snižte si náklady na palivo

Nákladní vozidla Volvo na plynový pohon jsou stejně úsporná jako naše varianty se vznětovým motorem. LNG je však často levnější, a tak máte možnost dosáhnout nižších nákladů.

* Toto se týká emisí vozidla během provozu, tzv. „tank-to-wheel” (z nádrže ke kolům).

Jak funguje?

Používání vozidel s plynovým pohonem nejenže velmi pomáhá životnímu prostředí, ale pomáhá také naší společnosti při snižování přímých a nepřímých nákladů.
Společnost vyžaduje čistší alternativní paliva. LNG má potenciál, neboť představuje okamžité i dlouhodobé řešení s výrazně nižším dopadem na životní prostředí.

Směrem k nulovým emisím

Úspornost a alternativní paliva jsou klíčové faktory naší strategie směřování k trvale udržitelné přepravě. Model Volvo FH LNG s plynovým pohonem nabízí okamžité 20% snížení* zátěže CO2. A možnost spalování bio LNG znamená její potenciální snížení až o 100 %. Toto nákladní vozidlo otevírá možnosti dlouhodobého přechodu na obnovitelná paliva, čímž budeme méně závislí na fosilních palivech. 

Toto vše jsou důležité kroky k naší vizi nulových emisí CO2 a trvale udržitelné dopravy – jak pro životní prostředí, tak pro vaše podnikání. Zjistěte více o našich ambicích na poli alternativních paliv.

* Toto se týká emisí vozidla během provozu, tzv. „tank-to-wheel” (z nádrže ke kolům).

Ambice Volvo Trucks na poli alternativních paliv 

Snižte dopad svého podnikání na životní prostředí

S naší kalkulačkou dopadu na životní prostředí si můžete spočítat, jak lze díky našim motorům na LNG snížit negativní dopad na planetu, a přitom mít k dispozici výkon jako u vznětových motorů.

Zjistěte více o modelu Volvo FH LNG s plynovým pohonem

Obchodní zástupce Volvo Trucks vám podá aktuální informace o možnostech prodeje vozidel s plynovým pohonem.