Volvo Trucks

Česká republika

×
Volvo FH s ekologickou stopou menší o 20 %.

Volvo FH LNG na plynový pohon pro dálkovou přepravu

Volvo FH LNG je nákladní vozidlo pro těžkou regionální a dálkovou přepravu. Ovládá se a funguje stejně jako Volvo FH, které znáte jako ideální nástroj pro dálkovou přepravu. Přitom má ale nižší emise CO2 a může přispět ke snížení vašich nákladů na palivo.

The Volvo FH LNG offers the same performance but with up to 20% lower CO2 emissions.

Takový výkon, jaký potřebujete

Hnací ústrojí poháněné plynem vychází z renomované motorové technologie používané ve vozidle Volvo FH. A poskytuje i stejný výkon, ale s až o 20 % nižšími emisemi CO2*. Můžete si vybrat mezi výkonem 420 k a 460 k, takže není třeba dělat kompromisy.

* Toto se týká emisí vozidla během provozu, tzv. „tank-to-wheel” (z nádrže ke kolům). 

Snižte si náklady na palivo

Volvo FH LNG nabízí stejnou ekonomiku využití paliva jako Volvo FH na naftu. LNG je však často levnější, a tak máte možnost dosáhnout nižších nákladů.

Vhodné pro váš akční rádius

Jízdní dosah bývá u vozidel s plynovým pohonem omezující faktor. Naše motory mají vysokou účinnost a v kombinaci s LNG zajišťují dojezd odpovídající potřebám regionální i dálkové přepravy. Vyberte si ze tří různých objemů nádrží. Dosáhnete tak optimálního jízdního dosahu, a to až 1 000 km.

The gas-powered engines offer the same reliability and performance as our diesel-powered engines.

Robustní technologie

Motory G13C v modelu Volvo FH LNG vycházejí z našich nejmodernějších motorů D13K. Účinnost těchto motorů je stejná jako u naftových verzí. A můžete očekávat shodné servisní intervaly, spolehlivost a výkony. 

Čerpací stanice LNG v areálu Volvo Group Truck Centra v  Klecanech

Společnost GasNet spustila 19.6. 2020 provoz čerpací stanice na zkapalněný zemní plyn - LNG v prostorách servisního střediska Volvo Group Truck Centra v Klecanech. Věříme, že tímto krokem jsme společně nastartovali poptávku po vozidlech s plynným pohonem v České republice.

Zjistěte více o modelu Volvo FH LNG s plynovým pohonem

Obchodní zástupce Volvo Trucks vám podá aktuální informace o možnostech prodeje vozidel s plynovým pohonem.