Trucks

Služba Spotřeby energie
pro elektrická nákladní vozidla


Podpora spotřeby energie je základním nástrojem Volvo Connect pro správce vozových parků, kteří chtějí zvýšit produktivitu a energetickou účinnost svých elektrických nákladních vozidel. Tato služba, která je k dispozici pouze se systémem správy vozového parku Dynafleet, poskytuje jasný přehled o tom, jak jsou elektrická vozidla využívána, včetně jejich spotřeby energie, ujeté vzdálenosti a mnoha dalších údajů. Přizpůsobené přehledy usnadňují sledování výkonnosti elektrických nákladních vozidel a efektivity řidičů, stejně jako rychlou identifikaci a sledování oblastí, které je třeba zlepšit. Koučování řidičů, které je k dispozici jako volitelná možnost, poskytuje řidičům zpětnou vazbu v reálném čase o jejich efektivitě během jízdy a je skvělým způsobem, jak pomoci zlepšit a udržet jejich techniku.

Proč služba Spotřeby energie

Jak nejlépe využít elektrické nákladní vozidlo? Klíčem k úspěchu je maximalizovat dobu mezi jednotlivými zastávkami na nabití. Spotřebu energie však ovlivňuje tolik různých faktorů, od typů tras, po kterých vozidla jezdí, až po dovednosti řidičů, že může být obtížné zjistit, jak dosáhnout zlepšení. Podpora spotřeby energie dává těmto údajům smysl a poskytuje správcům vozového parku informace, které potřebují k optimalizaci výkonnosti svého vozového parku.

• Získání jasného přehledu o spotřebě energie, ujeté vzdálenosti a mnoha dalších informacích pro elektrická nákladní vozidla a řidiče.

• Získání zevrubných hloubkových přehledů o spotřebě energie, které upozorňují na oblasti zlepšování nákladů a podporují konzistentní úspory v průběhu času.

• Pravidelné doručování automatických a přizpůsobených e-mailových přehledů.

• Sledování provozních a výkonnostních parametrů řidičů a vozidel na jakémkoli chytrém zařízení.

• Možnost koučování řidičů pomáhá ve zlepšování a zachování výkonu a energetické účinnosti řidiče (vyžaduje INFODF nebo INFONDF).

Přizpůsobené přehledy zlepšují výkon vozového parku

Energie a životní prostředí Dynafleet udržuje správce vozových parků o krok napřed díky přizpůsobeným přehledům zahrnujícím více než 100 parametrů přizpůsobených elektrickým nákladním vozidlům, včetně spotřeby energie, využití brzd, stání a topografie trasy. Přihlaste se k odběru e-mailových přehledů a pravidelně sledujte výkonnost svého vozového parku, vozidel a řidičů. Chcete-li výsledky sdílet, exportujte je do formátu PDF či Excel nebo přehled sdílejte přímo z Volvo Connect.

Koučování řidičů zlepšuje techniku jízdy

Koučování řidičů pomáhá řidičům zlepšovat jejich techniku prostřednictvím skóre energetické účinnosti, které se aktualizuje v reálném čase během jízdy s elektrickým nákladním vozidlem. Tipy a návrhy na obrazovce pomáhají řidiči identifikovat oblasti, kde bude mít úprava pozitivní dopad. Tato služba je k dispozici jako volitelná možnost v rámci energie a životního prostředí Dynafleet a vyžaduje INFODF nebo INFONDF.

Jak funguje skóre energetické účinnosti?

Skóre energetické účinnosti je hodnoceno 0–100 a zobrazuje výkon nákladního vozidla a řidiče z hlediska energetické účinnosti ve čtyřech hlavních oblastech:

• Předvídání a používání brzd

• Využití hnacího ústrojí

• Rychlost

• Stání

Skóre energetické účinnosti také umožňuje porovnat různé aplikace vozidel (např. stavba nebo distribuce).

Přehled energetické účinnosti a aplikace Volvo Connect

Přehled energetické účinnosti je interaktivní nástroj pro analýzu účinnosti celého vozového parku, jednotlivých vozidel nebo jednotlivých řidičů. Přehledový výkaz poskytuje okamžitou zpětnou vazbu o oblastech, které je třeba zlepšit. Vozidla a řidiči jsou hodnoceni na základě jejich skóre. Přehled trendů kombinuje skóre energetické účinnosti se spotřebou energie až za 13 měsíců, aby bylo možné sledovat výsledky v průběhu času. Prostřednictvím aplikace Volvo Connect máte na mobilních zařízeních vždy po ruce zjednodušení přehled služby Energie a životní prostředí.

Další služby pro elektrická nákladní vozidla

Perfektní balíček

Obchodní zástupce Volvo Trucks vám rád pomůže s nalezením nejvhodnějšího balíčku služeb systému Dynafleet, který bude odpovídat potřebám vaší firmy.