Volvo Trucks

Česká republika

×
Flexibilní podvozek Volva FE

Základem všeho je kvalitní konstrukce

Podvozek modelu Volvo FE

Naši konstruktéři měli vizi: flexibilní podvozek, který by bylo možné upravit téměř pro jakékoliv použití. Výsledkem je lehký, avšak dostatečně pevný rám, který snese i to největší zatížení. Navíc je velmi odolný. A dokonale přizpůsobitelný. Ať už tedy podnikáte v jakémkoliv odvětví, určitě si najdete Volvo FE, které vám bude vyhovovat.

Podvozek Volva FE – pro snadnou výrobu nástaveb

Pevný, ale flexibilní

Podvozek Volva FE lze uzpůsobit téměř pro jakoukoliv nástavbu. Je totiž robustní a pevný, takže zvládne i ty nejnáročnější úkoly, a jeho ploché čtvercové provedení usnadňuje připojení nástavby. Vylepšení podvozku navíc přispělo k tomu, že navzdory přísnější emisní normě Euro 6 se výjimečné vlastnosti Volva FE nezměnily.

Méně času u výrobce nástaveb

Jakmile si objednáte Volvo FE, výrobce nástavby si bude moci ihned stáhnout pokyny k montáži nástaveb na vozidla Volvo. Na základě přesných specifikací a 3D nákresů v systému pak bude moci zahájit práci ještě dříve, než vozidlo opustí naši továrnu. Vozidlo se tak k vám dostane rychleji a cenově výhodněji.

Pokyny k montáži nástavby na vozidla Volvo

Pokyny k montáži nástaveb společnosti Volvo zkracují dodací lhůty
The Electronic Control System of the Volvo FE

Rychlé a snadné nakládání

Výšku vzduchového odpružení lze díky elektronickému řídicímu systému (ECS) regulovat pomocí spínačů na palubní desce nebo pomocí ovladače. Nakládku tak zvládnete rychleji a snáze, ať už bude výška nakládací rampy jakákoliv.

Choose between mechanical cab suspension or air suspension

Prvotřídní odpružení

Plynulá a pohodlná jízda může být samozřejmostí. Zvolit si můžete mechanické odpružení kabiny s vinutými pružinami a tlumiči nárazů vpředu i vzadu anebo kompletní vzduchové odpružení s měchy vpředu i vzadu.

Volvo FE chassis cyclist blue truck

Elektronický brzdový systém (EBS)

Volvo FE využívá vpředu i vzadu pneumatické brzdy s odvětrávanými kotouči. Elektronicky řízený brzdový systém (EBS) zajišťuje rychlejší a bezpečnější odezvu brzd a přispívá k nižšímu opotřebení brzd. Využívá systém ABS a princip kombinování brzd, který spočívá v tom, že se použijí různé brzdy, jimiž je vozidlo vybaveno, aby se dosáhlo rovnoměrného brzdění a aby pneumatiky a brzdy nebyly příliš namáhány. Rozšířený systém EBS obsahuje také funkci podpory při rozjezdu do kopce.

Flexibilní podvozek

Flexibilní podvozek

Na míru, připravené nebo standardní

Podvozek Volvo FE je možné objednat se standardním rozvržením. Pokud ale chcete výrobci nástaveb výrazně ušetřit práci, objednejte ho s přípravnou sadou nebo i zcela přizpůsobený vašim konkrétním potřebám.

Pro speciální účely

Podvozek lze adaptovat pro specifické účely, například přepravu odpadu, cisternu nebo jeřáb. Součásti, jako jsou nádrže na palivo a kapalinu AdBlue, se potom pro optimalizaci podvozku přemístí.

Zadní nápravy

K dispozici jsou čtyři různé varianty zadních náprav v různých kombinacích. Jejich nosnost se pohybuje v rozsahu od 13 do 23 t.

Vlečené nápravy

Vyberte si mezi dvěma druhy vlečených náprav. Buď pevnou vlečenou nápravu s jednoduchými koly či dvoumontáží nebo hydraulicky řízenou nápravu s jednoduchými koly. Obě provedení mají možnost funkce zvedání nápravy u nenaloženého vozidla.

Výška rámu

K dispozici jsou dvě výšky rámové části (266 mm a 300 mm) s tloušťkou rámu 7 nebo 8 mm v závislosti na modelu.

Vnitřní výztuha rámu

Vozidla s třemi nápravami obsahují vnitřní výztuhu oblasti zadních náprav.

Palivové nádrže

Podle specifikace nákladního vozidla a speciálních požadavků lze vybrat ocelové nebo hliníkové palivové nádrže s kapacitou mezi 160 a 630 l.

Bedny s nářadím

Vybavte si Volvo FE dvěma samostatnými bednami s nářadím k uschování popruhů pro zabezpečení nákladu či jiného vybavení. Rozměry jsou 55 l a 125 l.

Boční ochrana proti podjetí

Zesílená a sklopná boční ochrana proti podjetí (SUP) je volitelně k dispozici již z výroby. Tato konstrukce navržená společností Volvo nabízí ochranu i možnost snadného servisu.

Přední nápravy

K dispozici jsou bezúdržbové přední nápravy s maximální nosností 7,1; 7,5; 8,0 nebo 9,0 t.

Pusťte se do toho

Navštivte obchodního zástupce Volvo Trucks, proberte s ním jednotlivé možnosti rozvržení podvozku a sestavte si optimální Volvo FE.